Günümüzde Su Arıtma Sistemleri

Bazı damacana suların üretildiği elverişsiz koşullar, kaliteli suların fiyatlarının yüksekliği, şebeke suyunun çoğu yerde lezzetsiz ve kokulu oluşu nedeniyle “içme suyu arıtma” cihazları tercih sebebi olmaktadır. Bu arıtma cihazları sayesinde suyu sadece içerken değil, çay, kahve gibi çeşitli içeceklerde, çeşitli sulu yemeklerde ve sebze-meyve yıkarken de ekonomik olarak kullanabilirsiniz. Membran teknolojisi ile gerçekten en üst düzeyde arıtım sağlayan bu cihazlarla kendi suyunuzu kendiniz rahatlıkla üretebilirsiniz.

İşletme ve evler için hizmet verebilen günde 50-1.000 litre üretim yapabilen su arıtma cihazlarımız, sudaki tortu, klor, renk, zararlı iyonlar (nitrit, amonyum vb.), kireç ve bakterileri rahatlıkla arıtabilir. Genellikle lavabo tezgahı altına monte edilen ve kendine ait özel bir musluğu olan sistemler sırasıyla aşağıdaki işlemleri gerçekleştirir

Ön tortu filtresi sayesinde suda bulunan partiküller ve okside olmuş ağır metaller sudan ayrıştırılır. Buradaki filtrasyon hassasiyeti 5 mikron seviyesindedir.
İkinci aşamada su özel bir aktif karbon filtreden geçirilerek klor, renk ve kokusundan arındırılır. Böylece klorun kanserojen etkisi de uzaklaştırılmış olur.
Hassas filtre olarak adlandırılan üçüncü aşama suyun 1 mikron mertebesinde filtrelenerek tüm tortusunun alındığı bölümdür.

Tüm tortusu ve kloru alınmış su asıl işi yapan membran fitrelere gönderilir, burada istenmeyen tüm iyonlarından ayrıştırılır. Membran filtre 0,00005 mm büyüklüğündeki gözenekleri sayesinde ayrıca sudaki tüm istenmeyen nitelikleri tutar ve suyu tazelenmiş olarak bir sonraki aparata gönderir.

Rezerv deposu olarak adlandırılan atmosfere kapalı özel depoda stoklanan su, depodaki hava basıncı sayesinde elektriğe ihtiyaç duymadan gerektiği anda harekete geçer .

Cihazın musluğa ulaşmadan yapmış olduğu son arıtım tatlandırıcı denilen özel bir karbon filtredir. Çok üst kaliteye ulaşmış olan su son kullanım noktasından önce bu inline filtre sayesinde benzersiz bir lezzete ve içim hoşluğuna sahip olur.

Bazı modellerde bakteriler için ikinci bir filtre olarak ultraviyole cihazı da kullanılmaktadır.
Su Arıtma Cihazı kirli suyu arıtarak size temiz su içme olanağı sağlıyor.Su arıtma sayesinde çok tasarruf edeceksiniz.

Çünkü damacana suyuna göre su arıtma cihazı çok hesaplı. Ve en önemliside sağlığınız açısından su arıtma cihazını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bildiğiniz gibi su hayatımızın en önemli parçalarından biridir.

Herkes içmişken en kalitelisini içmek ister. Kaliteli ve lezzetli su içmek istiyorsanız su arıtma cihazını kullanmalısınız.Su arıtma cihazını kullanan müşterilerimiz ürünümüzden çok memnun. Sizinde su arıtma cihazını kullanmanızı tavsiye ederiz. Buradan ulaşabilirsiniz
Yaz ayında, su ve tuz kaybını çok yaşarız. Bu yüzden baş ağrısı sık görülür. Buna karşılık sıklıkla su içmemiz gerekir ve günde 1 bardak ayran yerinde olur.
Nitekim diyet yaptığımızda yahut beslenme alışkanlığımıza özen gösterirken su ve sıvı gıdalara fazlasıyla önem veririz.

Suyun hayatımızdaki yerini hiçbir gıda maddesi karşılamaz.
Besin tüketmeden, vücuttaki besinleri kullanarak bir kaç gün yaşayabilir, fakat sıvı gıda tüketmeden yalnız bir kaç gün yaşayabilir. Hayatımızın sağlıklı devam etmesi için bu yöndeki hususları sıvı gıdaları; su, meyve ve suları, kahve, çay ve benzeri gıdalardan sağlarız.

Suda; yemenin sindirimi, vücuttaki yarar seviyesinin yükselmesini sağlamayı ve zehirli maddelerin vücuttan dışarı atılması, vücut ısısının takip edilmesi, eklemlerin ve kayganlığının sağlanmasıyla, elektrolitlerin taşınmasına benzer hayli ciddi görevleri vardır. Bilhassa vücut suyunun -20′nin kayıp edilmesi hayatın son bulmasına kadar gidebilmektedir.

İnsanoğlu vücudunun su payı, yaşına ve cinsi üzerine farklılık gösterir. Bu Yüzden Su payı yaşına uygun biçimde azalmakla birlikte yanına yağ dokusunu katmaktadır. Misal dünyaya yeni gelmiş bir bebeğin vücudundaki su payı % 80 olurken, Olgun İnsanda; erkekte P-55, kadında E-50’e yakındır.

Vücuttaki su çekimini yiyecekle, içecekle dengeleriz. Üstelik vücudumuz da alınmış besinin eritilme neticesinde su kendini açığa çıkarır. Misal, 1 gram karbonhidrat yakımı 0,5 gram, 1 gram proteinin yakımı 0,5 gram su oluşturur.

Vücuttaki su gereksinimi olduğu vakit, vücutta yakinen % 0,6-1 oranına yakın su kaybı vermesiyle beyinde olan, susama merkezine işaret verir. O yüzden önceden duyduğumuz susamayla ilgili duyumları muhakkak sıvıyla gidermemiz gerekmektedir. su tüketimiyle ilgili yapılmış, sonuca dayalı bilgiler;

Su arıtma, günümüzde en çok ihtiyaç duyulan ekonomik ve faydalı teknolojiler arasına girmiştir.Önceden, basit filtrasyon sistemleri ile yapılan bu işlemler, gelişen teknolojiler sayesinde artık daha profesyonel yöntemlere yerini bırakmıştır.Bu nedenle su arıtımına ihtiyaç duyulan alanlarda, daha başarılı ve amacına uygun çözümler bulma yolunda, gelişmekte olan bu teknolojilerin, biz su arıtma firmalarına olumlu katkıları olduğu şüphesizdir.

Su Arıtma Cihazı İletişim Bilgilerimiz:

Adres: Özevler Mah. Vatan Cad. No:19/C / Yenimahalle / Ankara

Gsm: 0507 000 05 06

Gsm: 0535 685 10 10

Tel: 0312 911 18 39

Tel: 0850 304 18 39

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s